Genç Başarı Eğitim Vakfı, 1919 yılında Amerika’da kurulan ‘Junior Achievement (JA) /Genç Başarı’ organizasyonuna bağlı olarak, Türkiye’de 1999 yılında kurulmuştur. Uluslararası Genç Başarı organizasyonun, Brüksel’de bulunan Genç Başarı Avrupa (JA-YE Europe) merkezine bağlı olarak faaliyet gösteren Genç Başarı Eğitim Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Genç Başarı Eğitim Vakfı, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim düzeyindeki gençlere girişimcilik, ekonomi ve iş yönetimi eğitimleri ve uygulamalı programlar düzenleyerek gençleri küresel ekonomiye hazırlamaktadır. Gençleri , uygulamalı eğitim programları ile buluşturarak girişimciliği teşvik etmektedir. Uygulamalı programların yanı sıra, inovasyon kampları ve ticaret fuarları düzenleyerek gençlerin girişimcilik ve yaratıcılık faaliyetlerini geliştirip ekonomik hayatta aktif rol almalarını sağlamaktadır.
 
Genç Başarı Eğitim Vakfı, iş dünyası gönüllülerinin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır. İş Dünyası Gönüllüleri, okullara giderek öğrencilerle tecrübeleri, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere danışmanlık yapmaktadırlar. Bu sayede, öğrenciler iş dünyasına hazırlık için gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadırlar. Farklı yaş gruplarına göre, farklı içerikteki eğitim programları Uluslararası Genç Başarı tarafından hazırlanmakta ve ülkere göre göre yerel değişiklikler yapılarak uygulanmaktadır.