Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştireceğimiz "Eğitim ve İstihdamda Fırsat Eşitliği" e-challenge etkinliği başlıyor!

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştireceğimiz "Eğitim ve İstihdamda Fırsat Eşitliği" e-challenge etkinliği başlıyor! 4-6 Kasım tarihlerinde gerçekleçecek olan etkinliğimize Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinden katılım sağlanacak! Detaylı bilgi ve başvuru için...

Devamını Oku...

Türkiye 3.’sü olan Shimayen GençBizz ekibimize ödüllerini sunmak için Trabzon’daydık.

21. GençBizz Lise Girişimcilik Programı’mızda Türkiye 3.’sü olan Shimayen GençBizz ekibimize ödüllerini sunmak için Trabzon’daydık. Gençlere ödüllerinin takdimi, Trabzon Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve Başkanımız Çelik Ören’in katılımları ile gerçekleşti.

En İyi İş Yönetimi Özel Ödülü - Ata Holding

En İyi İş Yönetimi - Ata Holding Özel Ödülü'nün sahibi olan Lorax GençBizz Şirketi Ata Holding Koordinatörü ve Holding Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Köklü ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

GençBizz E-Challenge Devam Ediyor!

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı iş birliği ile düzenlediğimiz GençBizz e-challenge etkinliğimizde üniversite öğrencileri Korona virüsün yarattığı sosyal,psikolojik ve ekonomik sorunlara çözüm olabilecek iş fikirlerini ürettiler ve jüri sunumu yaptılar.İlk 3 takımı, BAKA’ya fikirlerini sunma, olgunlaştırılması, ilgili kurumlarla iş birliği imkanı kazandı.

Çocuklar Eğlenceli Oyun ve Uygulamalar Sayesinde Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık Becerilerini Geliştiriyor!

Metlife desteği ile Akıllı Para Yönetimi ve Benim İşim programlarıyla toplam 638 çocuğa ulaşıldı. Çocuklar sınıflarında MetLife gönüllülerimizin mentorluğunda eğlenceli oyunlar ve uygulamalı eğitimlerle girişimcilik ve finansal okuryazarlık becerilerini geliştiriyorlar.

Mezunlarımızla GençBizz E-Challenge

GençBizz e-challenge serimizin ilkini mezunlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. 3 gün boyunca online ortamda ,takımlar halinde çalışan mezunlarımız “Korona virüsün yarattığı sosyal, psikolojik ve ekonomik sorunlara” yönelik girişimler tasarlayarak jüri değerlendirmesine sundular.

#GençBizz e-challenge serisi başlıyor...

#GençBizz e-challenge serisi başlıyor... Ülke genelinde GençBizz Girişimcileri ve mezunları bir araya geliyor ve güncel sorunlar için iş modellerini kuruyor. GençBizz’li sen de yerini almaya hazırlan!

GençBizz E-Talks Başlıyor!

İş dünyasından rol modeller GençBizz girişimcileri ve mezunları ile buluşuyor.

Çalışmalara Devam!

Çalışmalara devam! Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Yeni Koronavirüs sebebiyle çalışmalarımıza online olarak devam ediyoruz! #GençBizz şirketleri olarak sizler de aynı şekilde çalışmalarınıza gencbizz.com üzerinden devam edebilirsiniz. #evdekal

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ev Sahipliğinde GençBizz İnovasyon Kampı!

İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğinde 11 farklı meslek lisesinden 110 öğrencinin katılımıyla GençBizz İnovasyon Kampı gerçekleştirdik. Öğrenciler #kaynakverimliliği ve #temizteknolojiler konusunda kendi yenilikçi iş fikirlerini tasarladılar.

#KaynakVerimliliği İnovasyon Kampı!

Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak İstanbul Kalkıma Ajansı desteğiyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz #kaynakverimliliği konulu GençBizz İnovasyon Kampı 11 meslek lisesinden 110 ögrencinin katılımı ile başladı.

GençBizzFellow Programına Dahil Olan Mezunlarımız Tecrübelerini Paylaşıyor!

GençBizzFellow programına dahil olan mezunlarımız tecrübelerini paylaşmaya ve GençBizz Şirketleri ile buluşmaya devam ediyor.

Genç Başarı Mezunları Tecrübelerini Paylaşıyor!

Genç Başarı Mezunları Tecrübelerini Paylaşıyor! GençBizzFellow Programına dahil olan mezunlarımız Akran Mentorluğu Eğitimi alarak bu senenin GençBizz Şirketlerine mentorluk yapiyorlar.

MMC Gönüllülerimiz ile Mentor Eğitimi

MMC gönüllülerimiz ile GençBizz Lise Girişimcilik Programı Mentor Eğitimini gerçekleştirdik. Gönüllülerimiz GençBizz Şirketleri ile buluşmak için hazır.

BAYER Innovation Day

BAYER tarafından düzenlenen Innovation Day etkinliğine GençBizz Lise Girişimcilik Programı şirketlerimizden @gencbizztensopathy ile katılım sağladık.

Tasarım Beceri Atölyeleri Öğretmen Eğitimi!

11 İlden Tasarım Beceri Atölyesi Öğretmenlerinin katılımı ile GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimimizi tamamladık.

2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı Yönetim Kurulu Toplantımız

2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi’ni değerlendirdiğimiz yılın son Yönetim Kurulu toplantımızda Değerli Üyelerimiz Avrupa Yılın Şirketi Ödülünü kazanan ekibimiz Entella ile bir araya geldi. Üyelerimiz gençlere işlerinin geleceği için önemli tavsiyeler sundular.

#Sağlıkİnovasyon Kampı İzmir

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Kalkınma Ajansı iş birliğiyle 9 Eylül Üniversitesi Depark Teknoloji Geliştirme Merkezi ev sahipliğinde “Sağlık İnovasyon Kampı”mızı gerçekleştirdik. Bu kampımızı da tamamlayarak 1. Eğitim Dönemi’nde İzmir'de farklı temalarda toplam 6 İnovasyon Kampı düzenlemiş olduk. 56 Meslek lisesinden yaklaşık 600 öğrencinin katıldığı kamplarda, gençler sektörel sorunlara odaklanarak mentorlarıyla ve öğretmenleriyle beraber bu problemlere çözüm olabilecek girişimler tasarladılar.

Zonguldak - Bartın - Karabük - Kastamonu Öğretmen Eğitimi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Zonguldak, Bartın ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürlükleri protokolüyle GençBizz Lise Girişimcilik Programı'na katılacak olan lise öğrencilerimiz için öğretmen eğitimimizi tamamladık.

Trabzon - Gümüşhane Öğretmen Eğitimi

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Trabzon ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile GençBizz Lise Girişimcilik Programı'na katılacak olan lise öğrencilerimize mentorluk yapmaları için öğretmen eğitimimizi tamamladık.

Artvin - Rize Öğretmen Eğitimi

Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Artvin ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimimizi gerçekleştirdik.

“Gençler İş başında” Youth Work Etkinliği

Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak 2018 yılında farklı ülkelerden ulusal ajans yetkililerinin stratejik ortaklığı sürecinde yapılan “Gençler İşbaşında” (Youth@Work) ağı kapsamında Mersin’de gerçekleşen konferansa katıldık. Genç istihdamı ve girişimcilik konuları masaya yatırıldığı ve 34 ülkeden 100’e yakın katılımcının buluştuğu Uluslararası Genç Girişimciliği Konferansında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk

#Sıfıratık İnovasyon Kampı

Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı ve Bilimpark İzmir iş birliği ile İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz #SıfırAtık İnovasyon Kampı 10 farklı liseden 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrenciler deniz kirliliği sorununa mentorlarıyla birlikte çözümler üretti ve jüri sunumlarını gerçekleştirdiler.

Giresun - Ordu Öğretmen Eğitimi

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı destekleri ile Vakfımız, Giresun ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde uygulanacak GençBizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimi ile başladı.

Samsun ve Amasya Öğretmen Eğitimi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Amasya ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde "GençBizz Lise Girişimcilik Programı" öğretmen eğitimlerimizi gerçekleştirdik.

İstanbul Öğretmen Eğitimi

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü protokolümüz kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen "GençBizz Lise Girişimcilik Programı" İstanbul Öğretmen Eğitimini gerçekleştirdik.

Adana Öğretmen Eğitimi!

Müdürlüğü ve Vakfımız işbirliği ile gerçekleşen 'GençBizz Lise Girişimcilik Programı' Adana Öğretmen Eğitimi, 80 öğretmenin katılımı ile tamamlandı.

#TemizÇevreTemizTeknoloji İnovasyon Kampı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü işbirliği ile Vakfımızın düzenlediği #TemizÇevreTemizTeknoloji İnovasyon Kampı ile ulaşımda yenilenebilir enerji kullanımı konusunda çözümler üretildi ve jüri sunumları yapıldı.

"Tarımda Temiz Teknolojiler İnovasyon Kampı"

İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile "Tarımda Temiz Teknolojiler İnovasyon Kampı" etkinliğimiz İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleşti. 2 gün süren etkinliğimizde öğrenciler kendi yenilikçi fikirlerlerini tasarladı ve jüri sunumlarını gerçekleştirdiler.

#LightsofOurFuture İnovasyon Kampı!

SABIC ve JA 6 kıtadan 21 ülkede gençlere yatırım yapıyor ve hayatlarını değiştiriyor. Biz de bu işbirliği kapsamında 23 Ekim’de Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 11 liseden 110 öğrencinin katılımıyla katı atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşümü konusunu ele aldık. Öğrencilerimiz verilen sorunu çözmek için SABIC gönüllüleri ile fikirler üretti. Bu küresel girişimin parçası olmaktan gurur duyuyoruz

Kocaeli Öğretmen Eğitimi!

Müdürlüğü ve Vakfımız işbirliği ile 'GençBizz Lise Girişimcilik Programı' Kocaeli Öğretmen Eğitimini tamamladık.

Şanlıurfa Öğretmen Eğitimi!

Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vakfımız işbirliği ile ‘GençBizz Lise Girişimcilik Programı’ Şanlıurfa’da Öğretmen Eğitimi ile başladı

2019 Belt and Road Youth Entrepreneurship Camp for New Business Talents

A China ve SACS ortaklığı ile duzenlenen ‘2019 Belt and Road Youth Entrepreneurship Camp for New Business Talents’ etkiliğine 10 Junior Achievement ülkesi katılıyor. Biz de @gencbizztensopathy takımımız ile yerimizi aldık.

GencBizz 20. Yıl Final!

GencBizz 20. Yıl Final etkinliğimizi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitusu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

MetLife iş birliğiyle MeetUp etkinliği!

Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak. MetLife iş birliğiyle MeetUp etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinlik kapsamında genç girişimcilerimiz mentörleri ile buluşarak fikir alışverişinde bulundular. Etkinliğimize katkılarından dolayı Sayın Çelik Ören'e, Sayın Seçil Çelebi'ye, MetLife CEO'su Sayın Deniz Yurtseven'e, Sayın Berrak Kutsoy'a, Sayın Evrim Bayam Pakiş'e ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Tasarım Beceri Atölyeleri Pilot Okullar Eğitim Programı!

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tasarım Beceri Atölyeleri Pilot Okullar Eğitim Programı'na katıldık. Program kapsamında öğretmenler ile ve okul yöneticileri ile 21. yüzyıl Yetkinlikleri ve Tasarım Odaklı Düşünce Atölyesi'ni keyifle tamamladık.

GençBizz İzmir Yarı Finali!

GençBizz İzmir Yarı Finali'nde Büyük Finaline gitmeye hak kazanan tüm finalistlerimizi tebrik ediyoruz. İzmir’de görüşmek üzere. Etkinliğimiz kapsamında yardımlarını esirgemeyen Murat Çelik, Mustafa Tanyeri, Seçil Yıldırım Çelebi Çelik Ören, Burçak İlter Timuçin'e teşekkürlerimizi iletiriz.

GençBizz Ekiplerimiz Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarında!

‪Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) öncülüğünde Van’da ilk defa MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarında GencBizz ekiplerimiz ile yer aldık.

GençBizz İstanbul Yarı Finali

GençBizz İstanbul Yarı Finali'ne katılan ekipler sunumlarını yapıp, jüri tarafından değerlendirildiler. Kazanan ekipler İzmir Büyük Finaline gitmeye hak kazandılar. Kazanan ekipleri tebrik ederiz, İzmir'de görüşmek üzere!

Genç Başarı- MetLife işbirliği ile gönüllüler, çocuklarla okullarında buluşuyor

Genç Başarı- MetLife işbirliği ile gönüllüler, çocuklarla okullarında buluşuyor ve ilkokul öğrencileri Finansal Okuryazarlık ve Girişimciliği oynayarak öğreniyor!

GençBizz Eskişehir Yarı Finali

GençBizz Eskişehir Yarı Finaline katılan ekipler sunumlarını yaptılar. Kazanan ekipler Türkiye Finaline gitmeye hak kazandılar. Kazanan ekipleri tebrik ederiz, İzmir’de görüşmek üzere!

#DoğaiçinBiriktir İnovasyon Kampı

Özel Mürüvvet Evyap Okullarında NN işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz #dogaicinbiriktir temalı İnovasyon Kampımız tamamlandı. Kampa katılan tüm genç girişimcilere, gönüllülere ve sevgili öğretmenlerimize gönülden teşekkür ederiz.

Mesleki Eğitim Kariyer İstihdam İnovasyon Fuarı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) öncülüğünde Van’da ilk defa MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarında GencBizz ekiplerimiz ile yer aldık.

Sosyal İnovasyon Kampı

Vakfımız bünyesinde gerçekleştirdiğimiz sosyal inovasyon kampı kapsamında desteklerini sunan tüm katılımcılara ve NN Hayat ve Emeklili'ğe teşekkür ederiz. Ayrıca kamp kapsamında sosyal sorunlara ürettikleri çözümleri bizlere sunan tüm takımlarımıza teşekkür eder başarı sağlayan takımlarımızı tebrik ederiz.

Tarım İnovasyon Kampı

Gençbizz girişimcileri ile 22 Mart 2019 tarihinde, İzmir ilimizde tarım inovasyon kampını gerçekleştirdik. Program kapsamında gencbizz girişimcileri tarım için inovatif fikirler üreterek sunumlarını bizler ile paylaştılar. Kamp kapsamında gerçekleşen sunumlar sayesinde gelecekte tarım alanında ne gibi çalışmalar yapılabileceğine dair fikirler edindik. Tarım inovasyon kampı kapsamında sunumlarını gerçekleştiren ve fikir üreten tüm kıymetli gençbizz girişimcilerine teşekkür ediyoruz.

Sağlık İnovasyon Kampı

Gencbizz Sağlık İnovasyon Kampını 5 Mart 2019 tarihinde İzmirde gerçekleştirdik.Etkinlik kapsamında Gencbizz girişimcileri sağlıkta inovasyon için fikirlerini sundu. Etkinliğe vakıf başkanımız Sayın Çelik Ören, genel müdürümüz Sayın Seçil Çelebi bizzat katılarak desteklerini sundurlar. Ayrıca etkinlik kapsamında desteklerini esirgemeyen İzmir Kalkınma Ajansına, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, DEPARK'a İzmir 9 Eylül Üniversitesine ve Pro.Dr Sayın Erdem Silistreli'ye teşekkürlerimizi sunarız.

Scratch Eğitimi

SAP gönüllülerinin katılımı ile Scratch eğitimini gerçekleştirdik! Scracth programı dahilinde, gönüllüler ve ilköğretim öğrencilerinin biraraya gelmesi ile kodlamaya giriş atölyesi düzenlenecek.

Gelecek Nesiller Seninle Yön Bulacak!

“Gelecek nesiller seninle yön bulacak” sloganıyla yola çıktığımız GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı “Gönüllü Mentor Eğitimi” 28 Kasım Çarşamba günü D.ream Genel Müdürlük Binasında sizleri bekliyor. Başvurular için Gönüllü Mentor Formunu doldurabilirsiniz.

İçimde Bir Girişimci Var!

8. Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu’nda Genç Başarı Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyelerimizden Berrak Kutsoy, Duygu Eren, Emre Güzer, İhsan Elgin ve Yönetim Kurulu Başkanımız Çelik Ören Mentor G3 Forum'da mentor olarak yer aldı. “İçimde Bir Girişimci Var” Diyenler 8 Kasım’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde buluştu.

2018 Girişimci Okul Ödülleri (TES)

Girişimci Okul Ödülleri, girişimcilik eğitimini destekleyen seçkin ilk ve orta dereceli okulların yıllık olarak tanınmasıdır.

Fintech İnovasyon Kazanan Takım Ödülleri

Citibank, İninal desteği ile Özyeğin üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı Fintech İnovasyon Kampında, kazanan ekip 3M İnovasyon Merkezi’ndeydi. Citibank’tan Murat Sungur gençlere eşlik etti. Bu etkinlik için 3M Türkiye ekibi ve Citibank Türkiye ekibine teşekkürlerimizi sunarız.

GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı İstanbul Öğretmen Eğitimleri Tamamladı!

GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı İstanbul Öğretmen Eğitimlerini, Avrupa Yakası Öğretmen Eğitimleri ile tamamladık.

İstanbul Öğretmen Eğitimi - Anadolu Yakası

GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı İstanbul Öğretmen Eğitimlerinden ilkini Anadolu yakasında gerçekleştirdik. Eğitime değerli konuşmaları ile eğitici kitapları ile tanıdığımız Sayın Burcu Aybat katıldılar.