Events

STEM

8 August 2017

Genç Başarı Eğitim Vakfı`nınproje ortağı olduğu, TÜRKONFED STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar Projesi kapanış toplantısını gerçekleştirdik. Başta ABD başkonsolosluğu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 Pojede 9 farklı grup sunumlarını gerçekleştirdi ve hayallerini yatırımıcılarla paylaştılar.

Projeler;

1. ABD Konsolosluğu'nun desteklediği, TÜRKONFED ve Genç Başarı Eğitim Vakfı'nın başlattığı STEM projesi kapsamında Yusuf Çolağın "Susuz Dünya'ya Bir Damla Su " projesi beğeniyle izlendi. Projesinde kendi tasarlamış olduğu mekanizmada güneş enerjisi ile şarj edilebilen akü sayesinde hem elektrik hem de suyu kendi üretebiliyor.

2. " Vişneli Kadınlar " projesinde kadınların regl dönemlerinde onların ihtiyaçlarını karşılayıp onları mutlu eden bir kutu tasarlamışlar. Kutudan elde ettikleri gelir ile hapishanede ki kadınlara bağış yapacaklar.

3." Eğitimin 4.0 Hareketi " projesinde eğitim sistemini 4 aşamadan oluşturup daha çok dene, gör, öğren odaklı bir sistem haline getirmeyi planlıyorlar.

4."Compose - It " projesinde dar alanda yüksek verim sloganıyla daha çok metropol olan şehirleri hedef kitle alarak insanların evlerinde doğal gübre /kompost yapma olanağı sağlamayı hedeflemiştir.

5."Roselle" ekibinin projesinde görme engelli bir insanın, gün içinde yaşadığı sorunlarını çözmek aynı zamanda teknoloji ile buluşturmak amacıyla bir telefon aplikasyonu geliştirildi.

6."UTINKO" projesinde okuyucuya başta ilgi alan tespiti yapıp uygun fiyatla doğru kitap önerisi yapan bir aplikasyon geliştirdi.

7."Hayalet" ekibin projesinde sessiz bir drone tasarlayarak trafikte ve askeri alanda kullanmayı hedeflemektedirler.

8."ANCHASPACE" ekibinin projesinde kendi imkanlarıyla tasarladıkları " ROVER" ile dünyamızdan başka gezegenleri keşfetmeyi hedeflemektedirler.

9."SPONSOR" ekibinin projesinde organizatör ya da girişimci ile birbirlerine uygun sponsoru eşleyip daha hızlı iş yapmalarını sağlayan bir site geliştirdiler.

STEM Projesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 

 

 

 

We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Find out more here.

I accept cookies from this site